نسخه آزمایشی
جمعه 6 ارديبهشت 1398   06:34:24
بازدید سردار جلالی از غرفه موسسه رازی در نمایشگاه پدافند سایبری

بازدید سردار جلالی از غرفه موسسه رازی در نمایشگاه پدافند سایبری
هرگونه خدشه به موسسه رازی، خدشه به سلامت مردم است رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را تامین کننده امنیت غذایی کشور عنوان کرد و گفت: هرگونه خدشه به موسسه رازی، خدشه به سلامت مردم است و تبعات زیان بار و جبران ناپذیری برای کشور به همراه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، سردار غلامرضا جلالی در بازدید از غرفه موسسه رازی در نمایشگاه صنعت بومی زیستی و سایبری که در نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است با تاکید بر اینکه باید فرمان تامین نیاز کشور را از واردات به سمت تولید داخلی هدایت کنیم، اظهار کرد: تا زمانی که تولید محصول داخلی قابل اطمینان وجود دارد، واردات جرم است و باید پیگیری شود، ضمن اینکه این مهم در حوزه واکسن از حساسیت بیشتری برخوردار است.

وی از موسسه رازی به عنوان تامین کننده امنیت غذایی کشور یاد کرد و افزود: هرگونه خدشه به موسسه رازی، خدشه به سلامت مردم است و تبعات زیان بار و جبران ناپذیری برای کشور به همراه خواهد داشت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه در کشور دو دیگاه در خصوص موسسه رازی وجود دارد، گفت: حفظ ساختار دولتی موسسه رازی، نوعی سکون و گرفتن حیات آن است اما تبدیل آن به پژوهشگاه نیز عملا پیشرفتی برای کشور و جامعه به دنبال ندارد و مشکلی را حل نمی کند.

وی تاکید کرد: معتقدیم ساختار موسسه رازی به یک بازمهندسی نیاز دارد تا بخش هایی از آن دولتی و قانونمند باقی بماند و قسمت هایی از آن که می تواند برای بخش خصوی انگیزه ایجاد کند، به آنان واگذار شود اما چگونگی واگذاری نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سردار جلالی با اشاره به اینکه برای اجرایی شدن این مهم، نیازمند یک برنامه راهبردی هستیم، گفت: بر اساس این نقشه، قسمت هایی که تولید آن به سرمایه نیاز دارد به بخش خصوصی واگذار شود اما مباحث مربوط به تحقیق وکنترل کیفی باید توسط موسسه انجام پذیرد که باید با حضور مسئولان این حوزه، تصمیم گیری مناسب در این خصوص صورت گیرد.
منبع: روابط عمومی موسسه رازی
بيشتر
مراکز دولتی مرتبط
مراکز بین المللی مرتبط
دانشگاه های علوم پزشکی
سایر
شبکه اجتماعی ما