دکتر علی اسحاقی

بازدید معاون سازمان پدافند غیرعامل از موسسه رازی

بازدید معاون سازمان پدافند غیرعامل از موسسه رازی
رئیس موسسه رازی تاکید کرد: ضرورت رفع نیازهای موسسه رازی برای مقابله با بیمارهای نوپدید رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به ظهور بیماری های نوپدید در دنیا، تاکید کرد: رفع مشکلات و توسعه زیرساخت های موسسه رازی را نباید به تاخیر انداخت.
به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی بعد از ظهر سه شنبه در حاشیه بازید معاون برنامه ریزی و امور مجلس سازمان پدافند غیرعامل کشور و مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری البرز از موسسه رازی گفت: این موسسه با توجه به تولید فرآورده های بیولوژیک و مبارزه به بیماری های مختلف که سلامتی را به جامعه هدیه می دهد، یکی از اعضای موثر در حوزه پدافند غیرعامل محسوب می شود و از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: در صنعت داروسازی و تولید فرآورده های بیولوژیک، رعایت الزامات و قوانین " جی ام پی" (GMP) یا به عبارتی عملیات خوب ساخت، به طور کامل الزامات پدافند غیرعامل را در برمی گیرد و تلاش ما در موسسه رازی، رعایت این قوانین است.

رئیس موسسه رازی، لزوم بازسازی و نوسازی ساختمان ها، تاسیس ساختمان های جدید و به روز رسانی تجهیزات و علوم روز را مهم برشمرد و تصریح کرد: امروزه بیماری های متعددی اعم از بیماری های موجود و بیماری های نوپدید جامعه بشری را تهدید می کند که کشور ما نیز از آن مستثناء نیست؛ بنابراین ضرورت توجه و رفع مشکلات موسسه ای با حدود یک قرن فعالیت در زمینه حفظ و تامین سلامتی آحاد جامعه را نباید به تاخیر انداخت.

دکتر اسحاقی تاکید کرد: باید جایی مانند موسسه رازی برای انجام تحقیقات کاربردی و تولید فرآورده های بیولوژیک وجود داشته باشد تا بتوانیم جمعیت انسانی، دام و طیور کشورمان را از خطرات بیماری ها مصون نگه داریم.

رئیس موسسه رازی یادآور شد: اکنون 85 درصد واکسن های انسانی، 95 درصد واکسن های دامی و 100 درصد سرم های درمانی ضد مارگزیدگی، عقرب زدگی و سرم های ضد کزاز و ضد دیفتری مورد نیاز کشور در موسسه رازی تولید می شود.

به گفته وی حدود 30 درصد واکسن های مصرفی طیور کشور نیز در موسسه رازی تولید می شود که تا 70 درصد قابل افزایش است.
 

 

.
منبع: روابط عمومی موسسه رازی
بيشتر

طراحی و اجرا اداره فناوری اطلاعات